Barevný květinový cukr

Je to podobné jako s pestem – možná by vás ani nenapadlo, s čím vším můžete v kuchyni experimentovat a vykouzlit z toho efektní potěšení pro jazyk i oko.

Tenhle cukr se hodí na zdobení moučníků či dezertů do skleniček, ale také na pečení makronek nebo cheesecaků, (ta barva se trochu ztratí, ehm, vyzkoušeno za vás).

Takže, jak si vykouzlíte krásný barevný cukr? Prostě ho rozmixujete se zvolenou květinou, tak! Ano, jsem si vědoma, že mé vychytávky se nějak svrckly na tanečky s mixérem. Pokusím se to do budoucích tipů trochu víc obohatit :-)

Kateřina Winterová na svém blogu teda radila pomlít v mlýnku na kávu, ale to jsem zkoušela loni a vůbec se mi to neosvědčilo, i na nejjemnější mletí mi propadával samostatný cukr a lístečky fialek. Možná byla chyba v tom, že jsem dle instrukcí fakt poctivě veškeré fialky rozdělila na jednotlivé lístečky oddělené od květního lůžka. Byla to zábava na celý večer, i proto jsem se rozhodla se s tím příště tolik nemazat.

Jak jsem na to šla tentokrát?

Vzala jsem nádobku od mixéru, hodila do ní asi 4-5 hrstí květů fialek a přidala stejné množství bílého krystalového cukru. Společně to pak (ne nutně na nejvyšší otáčky) pomixovala.

Říkala jsem si sice, že z toho bude spíš asi cukr moučkový, ale nakonec tomu tak nebylo. Jen ta barva byla díky obsahu celého fialkového květu s drobnými zelenými akcenty :-)

Cukr jsem pak chvíli prosušila a přemístila do nádobky. Ke slovu se dostal záhy při pečení fialového cheesecaku – z těch čtyř hrstí jsem měla 200 g cukru, což mi vycházelo tak akorát.

Stejný postup můžete využít například při vytváření žlutého cukru z pampelišek (tam raději to květní lůžko oddělte) nebo zeleného cukru z bazalky či máty.