Karamelizované ořechy v datlovém sirupu

Ty nejlepší věci občas bývají ty nejjednodušší. Ne teda nutně nejlevnější, ale na dárcích šetřit nebudeme, že ano. Z oříšků, trochy cukru a datlového sirupu vykouzlíte nebeskou dobrotu během pěti minut.

Oříšky má rád každý. Jsou teda lidi, kteří na ně mají alergii, ale i ti, dle mých zkušeností, čas od času dostanou na ořechy chuť. Karamelizovanými ořechy se do vkusu prostě trefit musíte. Navíc je to skvělý last minute dárek, který zvládnete vytvořit a zabalit během deseti minut. A nebude to poznat, což se vyplatí asi nejvíc!

Když jsem tenhle recept viděla v loňském vánočním čísle časopisu Apetit, říkala jsem si, že to musím rozhodně vyzkoušet, protože výsledek vypadá prudce jedle… No, nakonec mi to trvalo rok, uff. Nicméně jak jsem oříšky poprvé vytvořila, zmizly ze sklenky do posledních drobečků doprovázené ódami na to, jaká je to mňamka. Fakt je! Však uznejte, tři jednoduché ingredience, pět minut na pánvi a milionový výsledek. V jednoduchosti je síla! ;-)

Co budete potřebovat (na jednu sklenku)?

  • hrst vyloupaných vlašských ořechů
  • 2 lžíce třtinového cukru
  • 2 lžíce datlového sirupu

Jak na to?

Připravte si menší pánev a vsypte do ní ořechy. Začněte je nasucho opékat, ale fakt jen mírně a dorůžova, ať se vám nespálí. Ořechy zasypte cukrem, snižte plamen a nechte cukr rozpustit na karamel. Ten má tendenci se připalovat, tak ho hlídejte.

Následně zalijte zkaramelizované ořechy datlovým sirupem, promíchejte a minutku dvě společně prohřejte. Ořechy poté vysypte na kus pečícího papíru a nechte zaschnout. Pak stačí už jen připravit hezkou skleničku, do ní oříšky přemístit a máte hotovo.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s