Nakládané sýry

Pokud by vám to náhodou uniklo, tak za měsíc jsou tu Vánoce. Což znamená, že také nastává období různých předvánočních večírků a dalších náhodných i nenáhodných setkání, kdy se hodí vyzbrojit se pro strýčka příhodu. Nikdy nevíme, kdy nám sklenice dobře naloženého sýra může přijít vhod. A to jak k chuti po večerním slavení, tak do ruky, když potřebujeme rychlý dárek pro nenadálou návštěvu.

Ač je můj blog zaměřený na jedlé dárky, naložené recepty tu zatím (až na jednu čestnou výjimku) nedostaly prostor. Možná proto, že je mám ve svých vzpomínkách vyjevené v podobě kyselé zeleniny v octovém nálevu plném cibule a snítek kopru (a jestli něco fakt nemám ráda, pak je to ocet). Jenže ono se to dá dělat i jinak. Po vzoru sušených rajčat jsem si řekla, že to zkusím pěkně po svém, sýry naložím do jemného olivového oleje a doplnít je tím, co mám ráda. Takže bylinky, růžový pepř, olivy, ořechy a stroužky česneku k ovonění. A vy to udělejte podobně. Jste-li fanoušky chilli papriček či kapar, strčte je tam! Níže popsaný recept berte pouze jako inspiraci pro svou vlastní kombinatoriku.

Na dvě skleničky naložených sýrů se vám může hodit:

 • jedno balení mini mozzarellek (20 kuliček)
 • jedno balení sýrových copánků
 • jedno balení mini uzených pareniček (6 kusů)
 • dále třeba pár čtverečků fety, hermelínu atp.
 • 10 ks oliv
 • hrst vlašských ořechů
 • 2 lžíce růžového pepře
 • několik snítek tymiánu či rozmarýnu
 • 2 – 3 dcl olivového oleje

Jak s tím naložit:

Do čistých sklenic skládejte střídavě kuličky mozzarelly, olivy, bylinky, překrojené půlky pareniček, ořechy, kuličky pepře, sýrové copánky rozebrané na jednotlivé pramínky a zamotané do klubíčka a další případné kousky sýra.

Hotové sýry si výborně rozumí s vínem. Až nastane daná příležitost, stačí naložené sýry jen vybrat ze skleničky, naservírovat na talířek a máte hotovo. Nic dalšího chystat netřeba. Jako přidanou hodnotou vám pak zbude ochucený olivový olej, který kulinárně využijete třeba do salátových zálivek nebo do těstovin. A to se hodí, ne? :-)

3 komentáře: „Nakládané sýry

  1. Dobrý den, ideálně aspoň v chladnější místnosti,tím že sklenice neobsahuje kromě oleje žádné jiné konzervanty, je náchylnější na zkažení.

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s