Citronová sůl

Je to nesmírně jednoduchá, avšak zároveň efektní záležitost – obzvlášť pořídíte-li jí nějaký slušivý kabátek.

Potřebujete jen:

  • 0,5 kg hrubozrnné mořské soli (ideálně nejodizované)
  • 2 citrony

Zapněte troubu na 50 – 60 °C. Vemte si hlubší plech, vyložte ho pečicím papírem a sůl na něj rozprostřete. Z citronu jemně nastrouhejte kůru a promíchejte ji se solí.

Ve vyhřáté troubě ponechte plech asi hodinu. Chutě se dobře propojí, sůl získá příjemnou žlutou barvu a kůra se dobře zakonzervuje.

Pak už stačí jen přesypat do zvolených nádobek a je hotovo. Citron – podobně jako sůl – zvýrazňuje chuť dalších surovin, tudíž jde o harmonické spojení. Takto ochucená sůl se bude skvěle vyjímat při přípravě ryb, ale třeba i drůbeže.

Můžete také připravit sůl bylinkovou – máte-li ještě k dispozici keříky čerstvých bylinek, otrhejte je, přidejte k polovině zamýšleného objemu soli, nasypte do mixéru a pár pulsy vzájemně promixujte. Přisypte druhou část soli (ta vám zajistí existenci krystalků ve směsi – promixovaný prášek přece jen není tak efektní ;-) ) a nechte asi den proschnout předtím, než budete plnit do skleniček.

TIP: Pokud jste z Brna, blízkého okolí nebo sem třeba plánujete předvánoční cestu, doporučuju zastavit se v retro drogerii na Orlí ulici (naproti je lékárna, abyste měli jistotu, že jste správně). Prodávají tu laboratorní sklo – včetně skleněných zkumavek různých velikostí. Ty se obvykle poměrně špatně shánějí a přitom prokáží velmi dobrou službu – sůl v nich můžete jako pozornost věnovat třeba zavěšené na mašli jako doplněk větších balíčků. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s