Kávová zmrzlina s karamelovými tóny

Kávová zmrzlina

Teploty venku se zase znormalizovaly do letních hodnot, tudíž přichází na řadu další recept na osvěžující zmrzlinu. Kávovou zmrzlinu jsem vylepšila chutí karamelu, abyste jí mohli servírovat i mladším ročníkům. Ale třeba na to ani nedojde a sníte ji s chutí sami, však uvidíte… :-)

Nebyla-li předchozí maková zmrzlina dle vašeho gusta, zkusím nabídnout jinou variantu. Akorát je opět z vajec, protože bez nich se prý poctivá smetanová zmrzlina dělá špatně. Inu, nevím, pravda je, že běhavkou zatím v naší rodině nikdo netrpí, takže jsem neměla důvod pátrat po alternativních postupech ;-)

Recept na tuhle zmrzlinu jsem zahlédla u Kateřiny Winterové na tchibo blogu (kde taky jinde, když jde o kafe, že jo…). Řekla jsem si, že po úspěchu makovky to budu muset zkusit a řeknu vám – aktuálně nedokážu říct, která z nich je lepší!

Navíc jsem měla v ledničce už nějakou dobu otevřené karamelové salko, které si žádalo mou pozornost a křičelo na mě: použij, mě, použij mě… Můžete ho samozřejmě vynechat, pro mě ale dalo zmrzlině náležitý šmrnc (a koneckonců doladilo i výslednou barvu).

Použila jsem:

  • 3 vejce
  • kelímek mascarpone (250 g)
  • velkou lžíci karamelového salka
  • 100 g třtinového cukru (v tomto případě lepší tmavší, dá zmrzlině kávovou barvu)
  • šálek silné kávy (překapávané)

A co s tím:

Vejce jsem si ručním šlehačem vyšlehala do nadýchané pěny. Salko jsem trochu nahřála a zapracovala ho do cukrové hmoty. Pokud ho nepoužijete, přidejte do základu o lžíci až dvě víc cukru.

Do hmoty pak ručně (nikoliv šlehačem) zapracujte mascarpone a na závěr také šálek silné kávy.

Nalijte do plastové krabičky a dejte mrazit. Opět – nemáte-li zmrzlinovač, bude fajn, když tuhnoucí směs čas od času z mrazáku vyndáte a promícháte (ač narozdíl od makové zmrzliny nehrozí, že by vám ochucená část sedla ke dnu).

Pak už jen pozvěte přátele na kávu a překvapte je touhle variací! :-)

Kávová zmrzlina

Kávová zmrzlina

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s