Malinové čokoládky

čokoládky s malinami

Kamarádka Lucka mě před časem poprosila, jestli bych jí nevytvořila nějaký neotřelý jedlý dárek pro maminku k narozeninám. Doplňující instrukce zněla, že má hodně ráda čokoládu. Tak jsem na to šla od lesa a vyrobila tyhle malé čokoládky.

Ne že bych si chtěla usnadňovat práci, ale tohle absolutně jednoduché řešení mi přišlo ve výsledku geniální. Nehledě na to, že dárek jsem tvořila v období Valentýna, kdy mi trouba frčela na plné obrátky a já si říkala, že toho pečení už bylo nějak moc. Takže vám teď předkládám jeden z nejjednoduších receptů, jak můžete stvořit neskutečně dobrou a efektní mňamku! ;-)

Už jsem tady jednou mluvila o mrazem sušeném ovoci. Tentokrát přišly ke slovu sušené maliny z Ježkova statku, které kupuju na rohlík.cz (větší tubusy mrazem sušeného ovoce prodává také Mixit). Ačkoliv takový balíček není úplně nejlevnější, na výrobu těchto čokolád jsem využila celkem asi jen čtyři kusy malin, protože jsem je rozdrobila na fakt malé kousíčky.

Den před tvořením mi totiž dorazila silikonová forma, která sice vykouzlí krásné malé čokoládky, nicméně pojme jen slaboučkou vrstvu, takže maliny bylo třeba dost redukovat. Samozřejmě můžete opět pracovat bez forem – viz dále ;-)

Co vám stačí k čarování:

  • tabulka (lépe však dvě) kvalitní čokolády, zvolit můžete i bílou
  • sušené maliny či jahody (nebo ovoce dle vašeho výběru)

Pak stačí udělat to nejjednodušší – rozehřát si čokoládu (třeba v mikrovlnce), rozdrobit si maliny, přelít je tekutou čokoládou (ať už do formiček nebo jen tak na pečicí papír) a dát chladit. Čokoláda vám krásně ztuhne a budete z ní mít netradiční a oku ladící pochoutku. Plná chuť čokolády se skvěle snoubí s mírnou kyselostí malin a ta harmonie chuti je dokonalá!

Vlastně se už nemůžu dočkat, až bude zase sezóna čerstvého ovoce, úplně jsem na ty maliny teď dostala chuť…

Vsadíte-li na čokoládu v celku, zabalte ji po vychladnutí do celofánu a převažte mašlí. Malým čokoládkám opět bude slušet krabička.

PS: čokoládky vypadají ve skutečnosti ještě o něco lépe, tentokrát jim foťák na kráse trošku ubral ;-)

domaci cokolada s malinami

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s