Táto, další bláznivá ženská, co si zakládá blog!

No panejo, další taková, co se nudí na mateřský a myslí si, že její vaření zajímá celej svět…

Ne tak docela. Sice si neskromně myslím, že za poslední dva tři roky udělalo moje kulinářské umění velké pokroky, neboť jsem bývala tímto hobby takřka nepolíbena; ale ono když začínáte na těstovinách Amore Mio a vrcholem vaření pro vás je, že k nim přidáte tuňáka, kukuřici z plechovky a trochu strouhanýho sejra, je ten manévrovací prostor pro zlepšení dost široký…

Dnes, kdy kuchařská osvěta značně pokročila, vařící pořady a kuchařské knihy se na nás valí ze všech stran a inspirační zásobárna je neskutečně veliká, si nemyslím, že by bylo mé umění nějak výjimečné – naopak, bude asi srovnatelné s tisícovkami dalších.

A v tom to právě vězí – myšlenka na blog ve mně uzrávala dlouhou dobu, ale říkala jsem si, že než ho rozjedu, musím najít koncept, který bude nosný a nebude jen dalším z mnoha. Nu a z mého předvánočního kuchtění přetvořeného do dárků pro mé blízké, kamarády a příbuzné to konečně vyplynulo.

Nejde totiž jen o vaření. Jde o radost z jídla, o sdílené požitky, o lásku, kterou rozdáváte. Před Vánocemi se na mě vyrojilo spousta tipů a receptů na jedlé dárky a já si najednou říkala, že by vlastně nebylo špatné tyto recepty sbírat, rozpracovávat je a dávat jim nějaký ucelený tvar. Vždyť jedlé dárky (kterými dle mého názoru nemůžete šlápnout vedle, pokud zrovna netrefíte nějakou alergii ;-) ) jsou skvělým konceptem pro celý rok, nikoli jen pro příležitost vánoční. Navíc ve své univerzální podstatě řeší problémové kategorie obdarovávaných jako jsou dědečkové, tetičky a strýčci.

A ještě jedna věc: nikdy nepochopím, jak to všichni ti foodblogeři dělají, že své jídlo krásně nafotí pěkně naservírované a pak ještě v komentářích píšou, jak si pošmákli. Při mých pokusech trvá aranže vždycky minimálně půl hodiny, jídlo stydne a hladoví strávníci koulejí očima, kdyže se konečně budou moct nasytit. Jídlo v dárkovém balení je pro mě mnohem pohodlnější volbou, kde si všechno v klidu připravím a nemusím mít výčitky, že na food úchylce strádá celá rodina :-)

4 komentáře: „Táto, další bláznivá ženská, co si zakládá blog!

  1. Marťo, perfektně napsané:-) Přeji hodně štestíčka, mnoho energie a hlavně čtenářů :-) Určitě nejednou příjdu na inspiraci..Přidávám do seznamu četby:-)))

    To se mi líbí

  2. Fidu, perfektně napsáno. Sem já si budu chodit na počtení, i kdybys psala třeba o výluce šaliny (což se mě vůbec netýká, neb my jezdíme tramvají :), a i přesto bych to četla, víme…). Čili – gratuluji a Good luck & muck

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s